Jakie wybrać etui na telefon

Które etui w największym stopniu zabezpieczy telefon? Które będzie idealnym dodatkiem, eleganckim i jednocześnie zapewniającym odpowiednią ochronę? Które etui wybrać? W tym poradniku przedstawimy najpopularniejsze typy etui, omówimy wady i zalety, podpowiemy które wybrać!

Rodzaje etui

Wśród wielu rodzajów etui znajdziemy pokrowce, etui tak zwane wsówki, etui silikonowe, wykonane z plastiku, kompozytu, etui pancerne, wodoodporne, etui skórzane oraz specjalne etui wykonane dla osób czynnie uprawiających sport, najczęściej przyjmujące formę opaski na ramię.

Etui silikonowe

Etui wykonane z silikonu są najczęściej wybierane przez osoby, które chcą zabezpieczyć plecki urządzenia. Jak wiemy tył smartfona jest praktycznie na każdym kroku narażony na zadrapania, dzięki zastosowaniu etui z silikonu będziemy cieszyli się dłużej z telefonu. Zastosowanie etui silikonowego to również pewniejszy uchwyt urządzenia, szczególnie polecane dla „śliskich” konstrukcji, które trudno utrzymać w dłoni, a niestety takich smartfonów jest coraz więcej na rynku. Etui silikonowe to najlepszy stosunek ochrony do ceny, choć w przypadku markowych produktów, cena jest spora, ale warto wydać parę złotówek więcej, aby otrzymać to co najlepsze.

Etui silikonowe Galaxy S8
Etui silikonowe na Samsung Galaxy S8

Etui skórzane

Skórzane etui zwykle wybierają osoby, które chcą by ich smartfon wyglądał elegancko, wyróżniał się na tle innych. Etui wykonane ze skóry może stanowić idealny gadżet dla biznesmena lub przedstawiciela handlowego, który często musi jeździć na spotkania z klientami, jak również dla studenta czy ucznia, który chce zabłysnąć w towarzystwie nieszablonowym, eleganckim wyglądem telefonu.

Etui skórzane na Galaxy S8
Etui skórzane na Samsung Galaxy S8

Etui pancerne

Niech Cię nie zwiedzie nazwa, bardzo często etui pancerne nie ma nic wspólnego z wysoką odpornością na uszkodzenia, niestety niektórzy producenci nazywają w ten sposób wyroby, stworzone w oparciu o tani plastik lub mieszanki plastikowo-gumowe. Tego w żaden sposób nie można nazwać etui pancernym, to imitacja, która ma za zadanie wzbudzić wśród klientów poczucie lepszej ochrony – jak pokazuje praktyka tanie etui pancerne nijak ma się do prawdziwej ochrony.

p8

Jeśli już decydujesz się na tego typu etui wybieraj z głową. Patrz uważnie na jakość wykonania, zastosowane materiały, cena tutaj odgrywa ogromną rolę, dobrej jakości etui pancernego wykonanego z materiałów kompozytowych nie kupisz za 100 złotych, a tym bardziej za 30 PLN. To po prostu jest fizycznie nierealne, koszty wytworzenia wysokiej jakości etui pancernego są na tyle wysokie, że nie da się zaoferować niskiej ceny… ale uważaj, bo na rynku szczególnie na aukcjach również chodzą podróbki, które do złudzenia przypominają wykonane z drogich materiałów etui pancerne. Jeśli masz wątpliwości co do jakości etui, zawsze zapytaj się sprzedawcy lub znajomych, w ostateczności poproś o opinie osoby obce, które mogą znać dobrze temat.

Zobacz inne wpisy...