Szkło na telefon czy folia

Wielu użytkowników smartfonów zadaje to pytanie – szkło hartowane czy folia, co będzie lepsze? Większość użytkowników w Polsce jeszcze w zeszłym roku wybierała tańszą ochronę w postaci folii, tymczasem tendencja zmienia się, użytkownicy coraz częściej idą w kierunku szkieł hartowanych. Dlaczego? W tym poradniku odpowiemy na wszelkie pytania.

Folia na telefon

Zdecydowanie najpoważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem folii jest jej niska cena. Folię można kupić już za kilka złotych, są też egzemplarze w cenie sięgającej nawet do 100 złotych. Różnica w cenie wynika z jakości wykonania, droższe warianty przeważnie w ogóle nie pogarszają czułości na dotyk, albowiem są bardzo cienkie, można je również swobodnie dopasować do ekranu, idealnie wpasowując, markowe folie są również idealnie przeźroczyste, zachowując w 99,99% jakość wyświetlanego obrazu.

Kupując folię zawsze warto postawić na dedykowane rozwiązania pod konkretny model telefonu, będą one posiadały odpowiedni rozmiar oraz wszystkie niezbędne wycięcia – co będzie miało znaczenie podczas sotosowania wraz z etui.

Charakterystyka ochronna folii nie przemawia na jej korzyść. Folia może ochronić telefon jedynie w podstawowym zakresie, jakiekolwiek mocniejsze uderzenie w ekran lub upadek, bądź też upuszczenie kluczy na ekran, może spowodować fizyczne uszkodzenie ekranu. Owszem, są folie wykonane z trwalszych włókien, jednak folia nigdy nie zapewni takiego poziomu ochrony jak markowe szkło hartowane, jest to po prostu nierealne, wynikające z samej konstrukcji folii.

Szkło hartowane na telefon

Szkła hartowane odznaczają się niebywałą odpornością na zadrabania i uszkodzenia, szczególnie te, które posiadają indeks twardości na poziomie 9-tej kreseczki. Czym jest indeks twardości? To liczba określająca twardość danego materiału, twardość na poziomie 10-tym oznacza materiał, który da się zarysować jedynie diamentem. W praktyce nie da się uzyskać tak twardego szkła hartowanego, najlepszej jakości szkła na rynku (w tym szkła hartowane marki moVear) posiadają indeks wynoszący 9.

Szkło hartowane jest zdecydowanie najlepszym środkiem ochrony ekranu, a wraz z etui stanowi idealne połączenie, które doskonale zabezpieczy telefon przed przypadkowymi uszkodzeniami.

Co musisz wiedzieć, wybierając szkło hartowane? Warto, abyś zwrócił uwagę, czy jest w pełni kompatybilne z Twoim etui. Warto zwrócić uwagę również na aspekty wykonania, jak zaokrąglone krawędzie, dzięki którym Twój telefon będzie jeszcze lepiej chroniony. Dobrze jest też wybierać idealnie dopasowane do danego modelu smartfona szkła, mniej luzów, to lepsza ochrona, szczególnie podczas upadków.

Z innych aspektów ważnych z punktu widzenia użytkownika to czułość na dotyk. Niestety tanie, niskiej jakości szkła hartowane niemalże zawsze pogarszają czułość, Twój telefon nie reaguje w taki sposób, jakbyś tego oczekiwał. Tanie szkła pogarszają również jakość obrazu, czego nie doświadczysz w przypadku najlepszych markowych szkieł – gdzie po prostu szkło jest idealnie przeźroczyste.

Wybór dobrego szkła hartowanego nie jest prosty, ale zawsze przed zakupem warto poświęcić chwilę czasu i przeanalizować oferty sklepów internetowych. Ze swojej strony możemy polecić sklep internetowy moVear, w którym znajdziesz wyłącznie markowe szkła i etui na smartfony.

Zobacz inne wpisy...