Powerbank do smartfona – przydatny czy zbędny gadżet

Wybierasz się na dłuższą wycieczkę po górach, albo jedziesz w miejsce z daleka od wielkich miast? Może przydać Ci się Powerbank! Powerbank można określić jako wielką baterię, dzięki której można podładować urządzenia elektroniczne, głównie tablety, smartfony, smartwatche, przenośne radia, powerbanki mogą służyć również do podładowywania akumulatorów innego typu urządzeń jak krótkofalówki czy latarki. Stanowią idealne wsparcie wszędzie tam, gdzie dostęp do „gniazdka” jest utrudniony.

Pojemny znaczy lepszy?

Większość użytkowników patrzy na powerbanki pod kątem ich pojemności, jednak co tak w rzeczywistości jest ważne dla użytkowników wyjeżdzających w teren, czy pojemność powinna być najważniejszym wyznacznikiem dyktującym zakup danego powerbanku?

Okazuje się, że coraz więcej użytkowników zwraca uwagę na aspekty całkowicie odmienne, związane z budową i mobilnością powerbanku. Waga powerbanku jak również kompaktowa budowa to ogromne atuty. Na rynku znajdziemy przeróżne warianty powerbanków, paluszki, karty, kostki, wszystkie o kompaktowych wymiarach, jednak wadą ich jest niewielka pojemność, z reguły mieszcząca się w przedziale 1500 mAh – 2600 mAh. Niewielkie pojemności ograniczają nasze możliwości, jednak na rynku znajdziemy również dużo droższe i kompaktowe konstrukcje na przykład firmy ZMI.

Taki powerbank wyglądem przypomina smartfon, jest nie tylko cienki, często również oferuje sporą pojemność sięgającą nawet 12000 mAh – pojemność, która pozwoli podładować kilkukrotnie smartfon lub inne urządzenia.

Baterie litowo-polimerowe mają to do siebie, że mogą przyjąć postać nietypowych kształtów, co pozwala uzyskać intrygujące gadżety dla turystów. Mało tego, producenci coraz częściej oferują zestawy hybrydowe, wielofunkcyjne, dedykowane właśnie dla osób często podróżujących. W powerbankach tego typu znajdziemy nie tylko podstawowe funkcje związane z ładowanie, czy latarkę, ale również dodatki jak kompas, czujnik geolokalizacji gps, radio, a nawet funkcję telefonu czy krótkofalówki, które mogą umożliwić wezwanie pomocy w przypadku sytuacji podbramkowej.

Zobacz inne wpisy...