Dodatkowa ochrona ekranu Samsung Galaxy S9

Tuż po zakupie nowego telefonu często myślimy, jak tu wzmocnić ochronę ekranu. Wprawdzie producenci deklarują, że ich urządzenia są nie do zdarcia, ale jak pokazuje praktyka, w trakcie eksploatacji mogą przytrafić się różne wypadki, które niestety prowadzą do unicestwienia ekranu telefonu. Czy można się przed tym ochronić? Czy warto dokupić dedykowane dla Samsung Galaxy S9 szkło hartowane? Na to i inne pytania odpowiemy w niniejszym mini poradniku.

Szkło hartowane – czy warto?

Czy jest sens kupować szkło hartowane na telefon? Bez wątpienia szkło nie jest tak popularną formą ochrony jak posiadająca dużo gorsze walory ochronne folia, ale dla użytkowników smartfonów z górnej półki liczy się przeważnie maksymalna jakość ochrony, a na tym polu szkło hartowane pozostawia konkurencję daleko w tyle, oczywiście szkła różnią się między sobą, za chwilę wyjaśnimy na czym to wszystko polega.

Jakość każdego szkła hartowanego wyznacza przede wszystkim indeks twardości. Twardość określa się na bazie skali twardości Mohsa, od 1 do 10-ciu, gdzie jeden oznacza, że materiał da się łatwo zarysować nawet paznokciem, a 10 określa materiał, który jest tak twardy, iż można go zarysować wyłącznie diamentem. Poniżej przykładowe szkła hartowane na Samsung Galaxy S9 o indeksie twardości 9H.

Szkło hartowane na Samsung Galaxy S9
Szkło hartowane do Galaxy S9

Na rynku znajdziemy różnego typu szkła o indeksie od 7 do 9. 9 – to najwyższy możliwy indeks twardości wśród szkieł hartowanych. Jakość szkła określana jest również innymi parametrami konstrukcyjnymi, przede wszystkim wykonaniem, szkła które idealnie przylegają do powierzchni ekranu oferują lepszy poziom ochrony. Jak wiemy ekrany telefonów Samsung Galaxy S9 pokrywają praktycznie cały front urządzenia, stąd też dobre szkło powinno chronić również krawędzie ekranu.

Przy zakupie szkła warto zwrócić uwagę również na inny czynnik, mianowicie czy jest kompatybilne z etui. Bardzo często kupując dodatki do telefonu S9 decydujemy się zarówno na etui, jak również na szkło. Warto już na etapie wstępnym, jeszcze przed zakupami uwzględnić kwestię stosowania etui wraz ze szkłem.

Zalety szkła hartowanego

Zdecydowanie największą zaletą wysokiej jakości szkła hartowanego jest wysoka odporność na uszkodzenia. Ekran urządzenia jest praktycznie nie do zdarcia, może wytrzymać dużo więcej niż ekran bez jakiejkolwiek ochrony. Szkła wysokiej jakości chronią również krawędzie ekranu, co w przypadku upadku stanowi bardzo dużą pomoc w ochronie. Dedykowane szkła na konkretny model urządzenia, w tym wypadku na Samsung Galaxy S9 są idealnie dopasowane, co bezpośrednio przekłada się na lepszą ochronę ekranu. Lepszej jakości szkła z reguły są również łatwe w montażu.

Samsung Galaxy S9

Z innych cech wysokiej jakości szkieł hartowanych można wyróżnić praktycznie brak negatywnego wpływu na czułość dotyku, jak również nie powinny pogarszać jakości wyświetlanych kolorów, ostrości. Wysokiej klasy szkło hartowane może posłużyć nam przez wiele lat.

Wszystkie opisane wyżej walory posiadają szkła hartowane marki moVear, które należą do jednych z najlepszych na rynku.

Zobacz inne wpisy...