Którego iPhone wybrać – iPhone SE (część 1)

Jesteś fanem/fanką telefonów Apple? Przymierzasz się do zakupu nowego smartfona? W tym poradniku podpowiemy co wybrać, który z modeli iPhone będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Zapraszamy do czytania i komentowania!

Zakup nowego telefonu nie jest prostym zadaniem, przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na wiele nurtujących pytań. Każdy z modeli iPhone’a posiada zalety, jak i wady, warto poznać każdą stronę medalu.

iPhone SE

Telefon nie tylko dla koneserów, mimo upływu lat telefon cały czas jest w modzie, bardzo dobrze zaprojektowany, mały i elegancki. W dobie dużych smartfonów, które ciężko pomieścić w kieszeni, wybór tego kompaktowego rozwiązania może być dla wielu użytkowników strzałem w dziesiątkę. Telefon posiada cztero-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 640 na 1136 pikseli oraz zagęszczeniu pikseli na poziomie 326, co jest przyzwoitą wartością. Parametry urządzenia są więcej niż przyzwoite, pod maską znajdziemy procesor A9 oraz 2 GB pamięci operacyjnej, co jest wystarczające do komfortowej pracy, a nawet więcej, wymagające aplikacje będą działać płynnie, sam system iOS również nie powinien mieć najmniejszych problemów. Oczywiście dużo zależy też od sposobu użytkowania telefonu, aczkolwiek w normalnym użytkowaniu, zarówno system jak i gry, aplikacje, nie powinny mieć żadnych problemów z płynnością.

Warto jeszcze zwrócić tutaj uwagę na aparat, który w iPhone SE posiada matrycę 12 Mpx z obiektywem f/2.2, może nie jest to ekstraklasa jak na dzisiejsze czasy, ale cały czas aparatem z takimi parametrami zrobić doskonałej jakości zdjęcia, a iPhone’y od zawsze miały aparaty stojące na najwyższym poziomie. Telefon Apple iPhone SE pozwala również zarejestrować filmy w rozdzielczości 4K (30 klatek na sekundę). Wąskim gardłem telefonu może być pamięć wewnętrzna, w starszych wersjach iPhone SE jest to ledwie 16 GB, jak na dzisiejsze czasy to trochę za mało. Najnowsze warianty iPhone SE posiadają aż 128 GB więc miejsca na zdjęcia czy filmy z pewnością nie braknie.

Iphone SE trafił na rynek w 2016 roku i do dzisiaj cieszy się dużą popularnością, jest to dobry wybór dla niewymagających użytkowników, którzy cenią sobie kompaktowość ponad wszystko, choć podzespoły telefonu są na tyle dobre, że powinny poradzić sobie ze współczesnymi aplikacjami i grami.

Na drugą część artykułu zapraszamy już wkrótce!

Zobacz inne wpisy...