Garderoby do przedpokoju – jak wybrać najlepszą?

Co powinno się znaleźć w przedpokoju, jeśli chcemy mówić o tym pomieszczeniu, że jest funkcjonalne? Zwykle podkreślamy znacznie szafki na buty i lustra, wiele osób zaznacza jednak również, że mile widziany jest także wieszak, na który można rzucić okrycie wierzchnie. Od pewnego czasu możemy jednak usłyszeć również o roli, jaką mają do odegrania garderoby do przedpokoju. Warto przyjrzeć się więc tym rozwiązaniom i możliwościom, jakie otwierają przed nami.

Garderoba do przedpokoju – podstawowe informacje

Jeszcze zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, czy garderoba do przedpokoju jest rozwiązaniem interesującym z naszego punktu widzenia, powinniśmy przemyśleć, jakie są nasze potrzeby. Podobnie, jak ma to miejsce w odniesieniu do innych mebli, trudno mówić w jej przypadku o modelu, który będzie się sprawdzał niezależnie od okoliczności. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć więc to, ile osób mieszka w domu i czego od garderoby oczekujemy tak my sami, jak i inni domownicy.

Także przeznaczenie mebla może mieć wpływ na to, jakiego wyboru dokonamy. Garderoby do przedpokoju są kojarzone zwykle z szafami, w których przechowuje się odzież. Nasze mieszkania są jednak coraz mniejsze, w wielu domach stawia się więc na takie meble mając nadzieję na to, że znajdzie się w nich miejsce również na odkurzacz, deskę do prasowania, a nawet – rzadko używany ekspres przelewowy. Warto też pamiętać, że same przedpokoje różnią się między sobą. Wybór szaf służących jako garderoby jest spory. Gdy jednak mamy do czynienia z wnękami i skosami, zawsze warto zastanowić się nad tym, czy wykonanie szafy na wymiar nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Garderoba w małym i wąskim przedpokoju

Przedpokoje w polskich domach znacząco różnią się między sobą. Wyjątkowo często mamy jednak do czynienia z przestrzeniami nie tylko małymi, ale i dość wąskimi. Także w nich znajdzie się miejsce dla garderoby, choć znalezienie odpowiedniego mebla może być sporym wyzwaniem zwłaszcza, jeśli ma być on nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale również funkcjonalny.

Nietrudno domyślić się, że to kompaktowe rozwiązania są tymi, które w podobnych przypadkach cieszą się największą popularnością. Tak zwane minigarderoby do przedpokoju są dość płytkie, nadal jednak mogą okazać się wyjątkowo pojemne. Najbardziej klasyczne rozwiązania charakteryzują się obecnością zamykanej szafy z jednej strony oraz haczyków przeznaczonych na kurtki z drugiej. Część zamykana drzwiami jest często uzupełniana o lustro. Oczywiście, wspomniany przykład, choć popularny, jest zaledwie jednym z kilku, z którymi mamy do czynienia. W sprzedaży https://meble-bik.pl/pol_m_meble_garderoby-do-przedpokoju-156.html dostępne są także garderoby z siedziskiem oraz ciekawe modele narożne pozwalające na dodatkową oszczędność miejsca.

pusta garderoba

Idealna garderoba do przedpokoju – najważniejsze akcesoria

Jednym z największych atutów dobrze dobranej garderoby do przedpokoju jest jej funkcjonalność. Aby jednak można było o niej mówić, mebel powinien być wyposażony w kilka interesujących akcesoriów. Tu najczęściej wymienia się:

  • haczyki na ubrania,
  • drążki, na których można umieścić wieszaki,
  • szuflady,
  • kosze na niewielką odzież zimową,
  • obecność zamykanych półek idealnych choćby wtedy, gdy szuka się miejsca do przechowywania obuwia,
  • lustro, na froncie albo wewnątrz szafy – w zależności od indywidualnych preferencji kupujących.

Jeśli w garderobie ma być przechowywany również sprzęt AGD, dobrym pomysłem okaże się z pewnością umieszczenie w niej kilku dodatkowych półek. Sporo miejsca oszczędzimy także wtedy, gdy zainwestujemy w dodatkowy haczyk, na którym będziemy mogli powiesić rurę do odkurzacza.

Garderoby do przedpokoju – zainspiruj się

Jeśli klasyczne garderoby do przedpokoju wydają nam się zbyt typowe, nie powinniśmy rezygnować z tego mebla. W sprzedaży w sklepie www.meble-bik.pl dostępnych jest co najmniej kilka rozwiązań, które z pewnością sprostają naszym oczekiwaniom. Zwolennicy strojnej elegancji z pewnością docenią garderoby w stylu angielskim. Furorę robią jednak również meble w stylu loft – bazujące na ciemnym drewnie i metalu, idealnie wpasowujące się w minimalistyczną przestrzeń. Ciekawie prezentują się także garderoby w stylu glamour z tapicerowanym siedziskiem i intrygującymi przeszkleniami.

Zobacz inne wpisy...