Zastanawiasz się które etui będzie najlepsze na Twój telefon? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, albowiem uzależnione jest to od wielu czynników, w tym od Twojego zapotrzebowania. Na rynku znajdziesz wiele wariantów etui, jedne lepsze, drugie gorsze, każde przedstawia jakąś wartość i w tym poradniku omówimy 3 najpopularniejsze typy.
Etui silikonowe
Etui silikonowe jest chyba najbardziej popularnym typem etui spośród wszystkich dostępnych, oferuje dobrą ochronę w stosunkowo przystępnej cenie. Etui silikonowe z reguł osłania plecki urządzenia oraz ramkę, która jak wiemy jest narażona podczas eksploatacji na zadrapania, otarcia i innego typu uszkodzenia. Etui tego typu poprawia również uchwyt smartfona – bardzo istotna zaleta dla smartfonów o większych gabarytach, które czasem trudno jest utrzymać jedną ręką, również za sprawą „śliskości” materiału, z którego zostały stworzone. Dzięki zastosowaniu etui z silikonu, zmniejszamy ryzyko wyślizgnięcia się smartfonu z ręki. Poniżej na zdjęciu przykładowe etui silikonowe na Samsung Galaxy S8.
Etui skórzane
Etui wykonane ze skóry to kolejny typ dodatkowej ochrony telefonu, który nie tylko wygląda elegancko, ale również oferuje spore walory ochronne. W zależności od modelu możemy mieć do czynienia z różnymi wariantami, etui typu wkładka, etui ochronne z klapką, etui skórzane może posiadać również dodatkowe elementy, na przykład schowki na karty, wizytówki. Wybierając etui tego typu warto zwrócić uwagę na to, aby było od razu przystosowane do użycia wraz ze szkłem hartowanym, co dodatkowo może podnieść skuteczność ochrony.
Pancerne etui
Etui pancerne, tańsze modele wykonane z plastiku i gumy, dużo droższe z materiałów kompozytowych. Etui pancerne znacząco powiększa gabaryty urządzenia, dla dużych smartfonów nie zaleca się stosowania tego typu etui, chyba że ktoś ma spore dłonie i będzie mógł takiego kolosa utrzymać jedną ręką. Podobnie jak w przypadku etui silikonowych, pancerne dobrze chroni boki urządzenia, za to posiada nieco lepsze właściwości ochronne podczas upadku, aczkolwiek zależy też od jakości materiałów, kompozytowe są najwytrzymalsze, ale ich cena często sięga kilkuset złotych.