Jak dbać o baterię w smartfonie

Coraz częściej na rynku smartfonów pojawiają się urządzenia, które posiadają niewymienialną baterię. Smartfony są smukłe, eleganckie, ale pozbawione jednej z największych funkcjonalności generują wśród użytkowników obawy o trwałość baterii. Wiele osób rezygnuje z zakupu właśnie przez pryzmat niewymiennej baterii.

Czy faktycznie jest się czego bać? Jeśli zastosujesz podstawowe zasady ergonomicznego użytkowania smartfona, bateria powinna wytrzymać dłużej. W tym artykule przedstawimy 2 najciekawsze elementy, na które musisz zwrócić uwagę podczas eksploatacji urządzenia.

Ładowanie w etui

Czy zdarzyło Ci się kiedyś ładować telefon w etui skórzanym, silikonowym, a może jeszcze w innym? Z pewnością tak! Użytkownicy nie przywiązują wielkiej wagi do tego drobnego detalu, a jednak, ma on duże znaczenie.

Nałożenie etui na smartfon powoduje, że odprowadzanie ciepła jest nieco gorsze, ma to szczególne znaczenie podczas procesu ładowania, gdzie bateria nagrzewa się, a jak wiemy, wrogiem każdego ogniwa baterii jest wysoka temperatura. Jeśli możesz, przed ładowaniem telefonu zdejmij etui, zawsze to kilka stopni mniej, dzięki temu Twoja bateria pożyje dłużej.

Szczególnie w gorące dni dobrym pomysłem podczas ładowania jest położenie smartfona na szkle lub specjalnej podkładce chłodzącej, polepszenie odprowadzania ciepła wpłynie pozytywnie na żywotności baterii.

Używanie telefonu podczas ładowania

Drugim częstym błędem jest użytkowanie telefonu podczas ładowania. W takich warunkach smartfon może nagrzać się do bardzo wysokich temperatur. Można ładować i pracować na smartfonie, o ile zapewni się dodatkowe chłodzenie, wcześniej wspomnieliśmy o tafli szkła (na przykład położenie smartfona na szklanym blacie), która doskonale potrafi schłodzić urządzenie, jak również specjalna podkładka chłodząca, podobna do tych z laptopów, która również o kilka stopni zbije temperaturę. W każdym innym przypadku, należy zrezygnować z używania smartfona podczas ładowania, szczególnie, gdy mamy zamiar grać, oglądać filmy lub używać go w inny sposób, który generuje wysokie obciążenie podzespołów.

Zobacz inne wpisy...